| ionut777 a întrebat:

Am un papagal Micul Alexandru de 2 luni, si este foarte salbatic.Am cautat pe internet si multi spun ca din a 3-a zi se urca pe mana ta.Este adevarat? Cum pot ajunge cu el la aceasta performanta?(ciupeste cand sunt aproape de el si daca vin spre el zboara prin cusca)Este foarte bine ingrijit si vorbesc cu el zilnic.

2 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Trebuie sa te ocupi mai departe de el, pentru. ca s-ar putea sa dureze pina la un an pina cistiga increderea in tine sa poti sa-l iei in mana! Nu te da batut!

| pau2009 a răspuns:

Da-mi-l miebig grin