| Andreeasmile1607 a întrebat:

Am un pui de iepure, care a căzut de pe scări (scările au cam 1 metru lungime) și s-a lovit la lăbuță de atunci își tine lăbuța sus și nu mai calcă pe ea. Credeți că e rupta? Ce sa fac? Mulțumesc anticipat

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Bine ca nu s-a lovit la coloana.E posibil sa fie rupta, du-l la un doctor, desi i-ar trebui radiografie, vezi ce zice.

| timeOUT a răspuns:

Daca nu e rupta, poate e doar luxata, il va durea un timp dar ii va trece, sa nu il "agiti" prea taare, sau sa tragi de el, il lasi un timp pana vezi ca incepa sa mearga iar pe ea.

| doglover23 a răspuns:

Du-l la veterinar. Cel mai bine. Dar incearca sa pui mana usor acolo unde e lovit si daca o trage sau "tipa" cred ca e rupta.