| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a cazut pisica de la aproximativ 1 metru si ceva.Iar labuta stinga cred ca s-a rupt deoarece e indoita sau ceva mai ales cand a cazut s-a lovit de masa. labuta nu e indooita tare dar daca le compar aia stinga e putin indoita n-am unde sa merg la veterinar ca stau la tara si ala treiaste departe sper sa ma ajutati cu ceva, am bandajato altceva ce pot sa-i mai fac.

12 răspunsuri:
| Ecaterina2016 a răspuns:

Pui pisica intr-o cușcă și o duci la Vet. Poate sa fie o trauma a labuteI ce o poate afecta pe termen lung.Animalele sunt firave si depinde de oameni așa ca Ai grija ce faci cu ele.

| Softe a răspuns:

De rupt nu cred deoarece e o distanta mica dar se poate sa fii suferit o entorsa ceva, daca nu o doare rau cu timpul isi va reveni dar daca durerea e asa de mare incat sa nu calce in el du-te la veterinar deoarece e o rana destul de serioasa, mai las-o 2-3 zile si vei cum se comporta.

| RaresHS a răspuns:

Buna Andrei,

Nu cred ca are cum sa isi rupa piciorul deoarece e o inaltime mica, dar daca e asa cum crezi tu uitate atent daca pisica schiopateaza, iar daca da pune-i o bucata de lemn sau ceva si infasoarao de piciorul lovit pentru a sta drept.
Sper ca te-am ajutat.Primesc funda?

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RaresHS):

Ești medic veterinar sa îi spui tu ce sa faca? Cat de ignorant și inconstient sa fi sa răspunzi pentru o funda, când e vb de viata unui animal nevinovat?!

| RaresHS a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Nu te-a intrebat nimeni nimic legat de mine iar daca tot vrei sa stii taicamio e veterinar. Asa ca vezi-ti de treaba ta.

| graffyadi a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Vad dupa profil ca iubesti pisicile, daca le iubesti nu inseamna ca stii destul despre ele, nu sunt asa firave cum crezi tu.Sunt animale care traiesc cu probleme mult mai mari decat oamenii si isi revin, asta pentru ca spre deosebire de noi au evoluat in asa fel incat sa se vindece fara ajutor.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru graffyadi):

Dacă se vindeca prin minune nu mai exista medicina veterinara.Mai repede duci animalul la un consult decât sa rămână cu sechele.Și nici un medic veterinar nu îți poate evalua animalul online.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru RaresHS):

Dacă tatăl tau e veterinar oricum nu poate evalua starea unui animal cu traumatism... ONLINE! Si lasa aroganta ca ca nu îți merge cu mine, eu mereu îndrum omul spre un specialist, nu fac pe deșteapta ca tine. NU e normal sa te joci cu viața unui animal doar ca sa iti satisfaci tu egoul prostesc.

| RaresHS a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Nu stiu, poate ai auzit de idei.
Nu l-am obligat sa faca ce i-am zis eu doar sunt niste idei.

| graffyadi a răspuns:

Sansa ca pisica sa fi patit ceva este foarte mica, daca nu schiopateaza tare atunci nu e nimic grav, in plus pisicile au timpul de vindecare foarte rapid asa ca, chiar daca a patit ceva, atat timp cat inca poate pune piciorul in pamant isi revine singura.

| Alexandra_Lory_1998 a răspuns:

Nu cred ca si-a rupt labuta, nu trebuia sa o bandajezi ca numai rau ii faci.

| MesterZaicik a răspuns (pentru Alexandra_Lory_1998):

Ms la toti, pisica in fericire si-a revenit mersi mult la toti care sau gandit la acest biet animal