| anonim_4396 a întrebat:

Am un terrier yorkshire care are 3 luni imi puteti spune si mie cateva nume de caini mai scurte care credeti ca ii se potrivesc

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

Depinde daca e baietel sau fetita. ce te sfatuiesc e ca numele sa aiba consoane tari ca sa ii atraga atentia sa isi dea seama ca trebuie sa raspunda la el.
De exemplu, pe al meu il cheama Mitzu si a raspuns din prima, nu a trebuit sa il invat.

6 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Ce dragut :X:X vreau si eu crying in fine
numele
daca e baiat: abel, aky, banner, bo, barry, doogie, ery, happy(asta cred ca e cel mai potrivit fie ca e baiat sau fata), jimmy, king, luky(si asta e frumos), puffy, radi, jacob, chocolate, blue, scooby, willy, york, yuki si inca unul frumos: special( in engleza)

daca e fata: abby, daisy, elle, lucy, lady, princess, paradise, happy, hope, sasha, taffy, zella, faby, sophie, pink, desire, destiny, chance, chocolate

acum nu uita ca numele cainelui trebuie sa spuna la fel de multe despre el, dar si despre omul ce ii poarta de grija. Este indicat ca numele ales pentru caine sa exprime caracteristici fizice si de temperament ale acestuia, dar si sentimentele pe care le aveti fata de el, relatia dintre tine ca stapan si caine ca bunul tau prieten.

este foarte important ca inainte sa alegi un nume, sa iti cunosti cainele! uneori este suficient sa il urmaresti cateva zile pentru a-ti da seama de trasaturi fundamentale ale personalitatii lui. De inspiratie poate fi tara de origine a rasei cainelui tau( din cate stiu eu tara de origine e anglia)

sa imi spui ce nume ii pui big grin sunt curioasa

| angel_5676 a răspuns:

Daca e fetita: Sara, Cookie, Elsa si daca e baietel poate Scooby-Doohee hee

| jocnecurat a răspuns:

Labush

| deeajustinx a răspuns:

Pentru fata mie imi place barbie si princess

| chocolatte a răspuns:

Eu am 3 catelusi denis, sasha, si criss! pune-i un nume care iti place

| SweetPrinces a răspuns:

Fidu pilu cozma bugu rex