| AndreySiPerusii a întrebat:

As mai avea o intrebare despre perusi :
Va rog sa imi spuneti de ce cand am cumparat un os de sepie (am auzit ca are vitamine si calciu) de culoarea verde si cu gust de lamaie a inceput sa faca caca verde, acum ca a terminat tot osul si mai face oare ar trebui sa iau os de sepie simplu fara culoare si fara gust?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna AndreySiPerusii,
Eu zic sa incerci sa cumeri os de sepie fara culoare pentru ca se poate ca acel os de sepie verde sa contina foarte multi coloranti care nu sunt buni deloc pentru sanatate.
Daca nu continea coloranti (ma indoiesc ca nu avea coloranti), atunci acel caca trebuia sa aiba culoarea normala.
Daca dupa ce ii schimbi osul de sepie si el inca face caca verde care miroase foarte urat, ar trebui sa il duci la un veterinar.
Pa, pa

2 răspunsuri:
| Alexa_9443 a răspuns:

Daca mananca papagalul tau verdeturi si alte chestii e normal sa faca verde si la mine faceau intr-o perioada cand le dadeam varza si alte legume! nu cred ca e grav dar cred ca ar trebui sa le cumperi un os norma

| ValyTutorials a răspuns:

Nu sa fiu sincer si eu am papagali perusi si o pisica dar nu conteaza laughing Poi eu le-am dat toate noantele si nau avut nimic si rahatul era de culoare normala... Nu stiu ce sa zic dul la veterinar