| oannaroman a întrebat:

Hello,TPU! Am luat 10 zile de calciu intravenos, iar acum dupa ce am terminat am inceput sa iau vitamine VITAMAX pentru a mi se fixa calciul in sange si pentru alte vitamine care imi lipsesc. Am uneori stari de ametelea si ma doare capu. Oare care ar putea fi problema?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns:

Iubita nu e bine sa iei prea multe vitamine straight face si daca vrei sa mai iei o vitamina dar sa iei una sau 2..maxim 3 pe saptamana pentru ca daca iei mai multe vitamine iti curata sangele si ceva celule minuscule se subtiaza si o sa ametesti de fiecare data cand faci un lucru sau te ridici brusc din patwinking.Nu vreau sa spun ca nu e bine sa iei vitamine, dar vreau sa intelegi ca iti curata sangele vitaminele in exces happy

| oannaroman explică (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Ah multumesc mult :* inteleg ce zici.eu iau vitamine in fiecare dimineata, dar nu iau decat 8 zile.e bine asa?

| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns (pentru oannaroman):

Scumpa mea:* poti sa iei vitamine timp de ....asa nu conteazahappy doar sa nu iei mai multe vitamine de exemplu : 2 pe zihappy e foarte bine si 8 iar daca inca ametesti o sa trebuiasca sa mai reduci un pic din ele:* bafta si sa ai grija de sanatatea ta ca esti de treaba>big grin

| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns (pentru oannaroman):

Dar sa ai grija ca si unele vitamine ingrasahappybig grin

| oannaroman explică (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Eu iau Vitmax big grin

| oannaroman explică (pentru AmyPuffhuRozCatifelat):

Multumesc mult blushing :* mi-a fost foarte folositor sfatul tau?>big grin

| AmyPuffhuRozCatifelat a răspuns (pentru oannaroman):

kiss Cu placere big hug bafta big grin