| EmptyMind a întrebat:

As vrea sa invat cate ceva despre biciclete, cum se foloseste (ce masuri de precautie sa se ia) cum se repara... revizie. etc.
Mi-am luat o bicicleta second-hand, simpla fara scheme. Am aflat unele lucruri de la mecanic pe care nici nu le-as fi intuit dar care explica multe (interesant, hm?)... mai ales de ce se strica bicicleta, deci vreau sa stiu "cum se umbla pe ea" (haha) si ar fi foarte frumos sa invat ceva mai serios cum se intretine si repara. De aceea as vrea sa-mi recomandati site-uri, forumuri... carti in care se vorbeste despre cele de sus. Stiiiu ca exista enspe mii de site-uri dar apelez la experienta voastra.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| ghostady2011 a răspuns:

Salut. Biciclete se strica deoarece nu le folosesti pentru ce sunt de ex: ai un bike downhill si tu il folosesti pentru trial.
Bike-urile se stica deoarece
1.nu le intretii
2.nu ii faci o revizie inainte sa pleci cu ea la cursa
3.o fortezi(frane brusti din astea)
Bft la pedalat

| EmptyMind explică (pentru ghostady2011):

E bine de stiut ceea ce mi-ai zis dar eu vreau sa stiu cum o intretin si ce inseamna revizia? si ce mai inseamna a forta o bicicleta?