| Katy20p a întrebat:

Buna, am 17 ani jumate, un loc de munca in Turnu Măgurele?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai asteaptă pana faci 18 ani si te poti angaja legal.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut dureaza mult pana gasesti un loc de munca ca si minor +ca multi angajatori nu primesc minori fara adeverinte semnate de parinti si de la liceu!
pentru a lucra ca minor te poti duce la impartit de pliante(nu necesita carte de munca)cu altele firma care te ia la munca ar fi scutita de taxe!
sau cel mai simplu intreaba prin prieteni, familie daca cineva te poate lua ca ajutor gen sa raspunda persoana aceea de tine!
eu asa faceam cand eram minor mergeam cu unchiul meu in constructii(interioare)si doar faceam material, puneam gresie si chestii care nu necesita efort fizic ridicat!