| Biby a întrebat:

Am cateva intrebari:
1.Catelusa mea Sarah de 2 ani are putin rosu de unde incepe coada. Poate sa aiba ceva grav?
2.Cum iti dai seama daca o catelusa este gravida?(fara veterinar)
Funda!

Răspuns Câştigător
| Iheartshoes a răspuns:

Buna.
1. S-ar putea sa fie ciclul (sau o infectie). Dar nu e grav. Este ceva obisnuit. Daca ai posibilitatea du-o la veterinar iar daca nu, mai asteapta putin sa vedem ce se intampla desi nu ai motiv sa te sperii.
2.Pai daca incepe sa-i creasca burtica (sa i se umfle) si ii cresc tatele. Daca nu a mai avut pui iti poti da seama foarte usor deoarece se observa FOARTE CLAR ca i se maresc.
Sper ca ti-a folosit la ceva raspunsul meu! Sanatate catelusei!

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

1.Si catelele au menstruatie[ciclu].
2. Vezi si tu cand ii creste burtica:d

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Se ingrasa si ii creste burticahee heeIar ca sa ramana insarcinata trebuie sa aiba contact sexual.

| noname20 a răspuns:

La prima intrebare este vorba despre sange banuiesc pentru ca evident si catelusele au ciclu menstrual la a doua intrebare trebuie sa vezi daca se ingrasa vizibil chiar daca tu ii dai aceeasi mancare si sa te uiti daca i se umfla tatele sau este mai agitata ca de obicei. Fundabig grin?

| CARLI a răspuns:

1.Nu e chiar grav dar trebuie sa o vada un veterinar. 2Daca i s-a lasat tatele si e mai plinuta pe zi ce trece. Sper ca te-am ajutat! A da si nu au ciclu la coada ci la poponet(fund)ca sa spun asa!