| Rebeca21121 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru...de curand mi-am cumparat un rottweiler..ma framanta o intrebare :este adevarat ca exista riscul unei turbari la maturitate?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Daca ii faci vaccinurile la timp nu are de ce sa se intample asta.

| viotedy a răspuns:

Nu.sunt povesti

| PiTbuLuL a răspuns:

Daca nu iai facut vaccinul de rabie(turbare) atunci va turba asta ii clar.Eu am 1 rottweiler si 2 pitbuli adevarat au doar 1 an si ceva dar cunosc pe alti care au rottweiler in varsta de 8 ani si n-au avut probleme cu ei.

| Alphabeat a răspuns:

Nu. Exista insa posibilitatea daca nu e vaccinat.

| NicolasG a răspuns:

Nu cred asa ceva
am avut unul si era super inteligent(avea si ceva de labrador)dar mama-sa are cam 13-14 si nu are nici o problema la maturitate(e extrem de isteata, asi ia singura mandarine din pom si le mananca dupa ce le curata de coaja)
an schimb are epilepsie si uneori e trist sa-i vezi suferind
la fel a avut si al meu ansa nu s-a transmis si la fratii lui
sunt foarte inteligenti si de aceea pot deveni periculosi daca ai anveti sa fie agresivi
e bine sa-i vaccinezi la timp ca altfel pot aparea complicatii
bafta

| CoCoPitikA a răspuns:

Uita-te aici, totul despre rottweiler.e bine sa citesti;) http://www.despre-rottweiler.ro/content/125-vaccinarea.html

| Bianca555 a răspuns:

Nu e adevarat sunt doar zvonuri vecina mea are un rottweiler de 9 ani si e cuminte