| EureESG a întrebat:

Am o perusoaica albastra foarte cuminte, o am de 3 ani s-a invatat cu mine, oricum hai sa trecem la subiect.Acum cateva saptamani am observat ca nu mai zboara, am zis ca ii trece si nu m-am impancientat, pentru ca a mai avut momente de genul.Am asteptat ca poate-i trece, dar nu i-a trecut. Asa ca m-am uitat putin la ea, mai exact la aripi.Am vazut ca la aripa stanga nu are nimic, dar la cea dreapta ii lipseste o pana extrem de lunga, si alte pene mai micute de asemenea. Are ceva micuta? Ii vor creste inapoi? Va rog ajutor!

1 răspuns:
| Vasiagp a răspuns:

Cu siguranță îi va crește mai multe pene nu doar una. Este posibil să se fi lovit de ceva la respectiva aripă.