| vladi123 a întrebat:

Am o testoasa si nu stiu daca e mascul sau femela. Puteti sa-mi spuneti cum sa aflu?

Răspuns Câştigător
| irinuca a răspuns:

Depinde ce ţestoasă e: de exemplu, la ţestoasa de Florida sau Ţestoasa cu tâmple roşii (broască ţestoasă de apă), masculii au coada mai groasă la bază şi ghearele mai lungi decât femelele. Însă abia pe la vârsta de 2 ani poţi ştii exact ce e.
Uite mai multe informaţii despre această specie de broască ţestoasă: http://www.animalutul.ro/......osii/1336/
Baftă!

4 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai la testoasele de florida trebuie sa o intorci cu burta in sus daca e femela abdomenul o sa fie drept iar daca e mascul o sa fie putin scobit

| Annitu a răspuns:

Uite-te sub carapacebig grin

| shadovv a răspuns:

Pune un telefon si o minge in acvariu. Daca se duce la telefon e femela, daca se duce la minge e mascul...

| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! Pai nu e inca matur. du-te cu el la veterinar.de obicei sunt testoase. femele, rar barbati happy