| DenyDennise a întrebat:

Am primit un bichon havanez pui (de 1 luna) si stranuta din cand in cand. E racit?
Dar... mananca, se joaca, alearga prin casa, nasul ii este ud si rece, roade incontinuu jucariile lui, adica nu pare sa se simta rau sau trist.
Puteti sa-mi dati niste sfaturi sau asa e normal (cand e iarna sa mai stranute)?
Funda happy cel mai bun raspuns
P.S. Sa raspunda doar cei care au catel, nu cei care au auzit, au vazut la cineva etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea sa stranute de la praful din casa, poate sunt unele locuri unde nu ajunge nimeni si intelegi ce vreau sa zic. Nu este normal sa stranute nici macar iarna... In concluzie: ori este racit (se mai intampla si ii trece repede fara probleme cu cateva medicamente de la medicul veterinar) ori este din cauza prafului. Sper ca te-am ajutat.

| Valentin190900 a răspuns:

Am si eu un pechinez. Tocmai si-a revenit din raceala. Ea cand a fost racita nu avea chef de nimic, dormea toata ziua, nu se mai juca cu nimeni, nici cu mine, nici cu jucariile ei. Medicul veterinar i-a facut doua injectii. Unul antiinflamator si unul nu stiu pentru ce. Catelusa mea avea laringita. Mi-a dat trei pastilute pe care i l-eam pus in paine UDA, pentru ca asa inghite mai repede. Daca ii dai pastiluta asa o scuipa. Peste o saptamana si-a revenit. Acum e in forma, si se joaca mereu. Du-te cu catelul la veterinar, e cel mai bine. E posibil sa raceasca si catelusul tau. Stranutatul e primul semn de raceala. A mea a stranutat incontinuu.