| LoveShuffleBoy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pentru voi. Vreau si eu un animal de casa si nu stiu ce sa aleg dintre pisica si catel.Ma puteti ajuta voi va rog?

Răspuns Câştigător
| SunriseB a răspuns:

Buna happy eu iti sugerez un bichon maltez. sunt foarte draguti si foarte afectuosi si iubitori. sunt fideli stapanilor si sunt si practici in caz ca stai la apartament sunt micuti nu lasa par si sunt o buna companie. eu am unul e o fetita adorabila de 9 luni o iubesc si e atat de jucausa incat a adus zambete si fericire in familia noastra. nu regret niciun moment ca am luat-o sper ca ti-am fost de folos! big grin daca te decizi sa iti iei bichon sa ma contactezi pentru mai multe detalii. te pup! fundita?puppy dog eyes

12 răspunsuri:
| shadybaby a răspuns:

E alegerea ta, tu hotaresti care iti place mai mult. Pisica e mai independebta, dar nu e adevarat ca nu face multe, si nu se poate invata multe, e vorba de educatie. Si eu am 2 pisici, un motan persan in varsta de 5 luni si o pisica birmaneza de 4 luni, si nu pot spune ca nu au preocupari, nu se joaca sau nu sunt fideli, sunt mereu in apropierea mea.Cainii necesita mai multa responsabnilitate si iti pot face mai multe `pierderi in casa`, deci tu alegi.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna andreea:*
Eu zic -Catel
Pisicile se urca pe masa,lasa mult par, si uneori sunt enervanteoh go on
Decizia e a ta, in orice caz sa ai grija de animalutul tau!:*

| jojo_2491 a răspuns:

O pisica si un catel, eu asa am si ma distrez foarte bine cu ei.

| asdfxy a răspuns:

Caine, for sure. Ai stiut ca daca mori singura intr-o camera si animalelor li se face foame,,, pai, pisicile te mananca. Insa cainii mor langa tine. Am citit intr-o carte. Dar oricum, eu nu mi-as lua pisica. Imi plac, dar sunt prefacute si nu-si respecta gazda. Viata e mult mai frumoasa cu un caine... :] E ca un om care s-a nascut sa te iubeasca. Mie mi se pare ca pisicile nu prea iubesc oamenii. Eu, cand am o zi proasta, mai uit la caini. Imi trece supararea. Sunt plini de viata + draguti. Cainii au fata mai frumoasa, mai dragalasa aww. Personalitatile nu se compara. Ce stim despre caine? E cel mai bun prieten al omului (+ iti face viata mai fericita). Ce stim despre pisica?, Awww, uhm? prinde soareci,,? :D Oricum, e alegerea ta. Bafta.

| Nero a răspuns:

Scuze,am facut dublu post

| Nero a răspuns:

Daca stai la bloc ti-as recomanda o pisica pentru ca nu face zgomot e curata cuminte, nu trebuie plimbata, si mananca mai putin decat un caine insa unele pot lasa par pe covor si prin casa,
daca stai la casa cu curte ar fi mai bun un caine pentru ca il poti lasa afara pe timpul zilei si nu trebuie plimbat atat de des,
cainele este mai prietenos si jucaus

| DexterKill a răspuns:

Alege caine deoarece pisicile nu sunt foarte jucause, tot ce fac e sa doarma sa manance si sa se frece pe langa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catelul asculta de tine si te poti juca cu el cand vrei. Si nu iti aduce sobolani morti la picioare big grin doar pasari (asta e alta parte) in fine poti face o groaza de lucruri cu un caine (nu te gandi la afaceri) si nici nu fuge de langa tine daca e dresat putin bineinteles.

| stragery a răspuns:

Cainele este cel mai destept mamifer pisica este cam... si nu iubeste omul ci doare vrea mancare

| AndreiLOOL a răspuns:

Aici depinde de tine dar eu iti sugerez sa iti iei un catel deoarece iti ca fi mereu fidel si e prietenos... am si eu unul si nu regret ...imi dai funda te rog?

| alinzz a răspuns:

Asta ar trebui sa fie alegerea ta. Eu totusi iti dau o idee:
Fa niste comparatii ca de exemplu.La cine am responsabilitate mai mare,cine ar fi mai potrivit pentru mine etc.
Este frumos orice animal, fiecare are calitatile lui, deci tu alegi.Iti propun sa iei un catel.Este mai dragalas si mai frumos.Pisicile sunt destul de frumoase, poti sa iti iei daca vrei sa ai un animal frumos. Daca iei un animal sa imi zic cum il cheama :d. Sper ca te-am ajutat.

| Andreyna4 a răspuns:

Eu as Zice. caTelul ca e mai iubitor si pana la urma...te si apara pisica fuge {eu am si caine si pisica bafta la alegerea animalului...