| LifeIsNotPerfect a întrebat:

Ca si animal de casa ce ai prefera:
o pisica
un caine
un papagal
sau altceva?
as vrea sa stiu parerile voastre in caz ca vreau sa-mi iau un animal si vreau sa ma decid

Răspuns Câştigător
| raluky4 a răspuns:

O pisica ar fi potrivita daca esti mai,, sedeantara", pentru ca nu are nevoie sa se plimbe in lesa prin parc sau chestii de-astea. Totusi daca vrei sa o plimbi, foloseste un ham! Daca esti la curte, e mai greu sa o tii pe langa casa. Daca stai la apartament, ai o alta grija: mirosul. Un avantaj mare ar fi ca are nevoie de un spatiu putin mai mic ca un caine si o scoti mai rar afara!
Cainele e foarte bun pentru curte, dar asigura-te ca nu are cum sa sara gardul sau sa distruga ceva important.In apartament e bine sa tii un caine mai mic, dar sa il plimbi mai mult pe afara.
Papagalul ar fi o alegere buna pentru un apartament mic. Ai nevoie de o voliera mai mare pentru. papagalii mai mari, ca micul sau marele alex, dar eu ii recomand pentru. ca in general e prietenos si invata repede sa vorbeasca. Daca vrei sa ai un papagal iubitor, ia un perus, care e si mai mic(si mai ieftin).
Daca vrei caine sau pisica ia maidanez, pentru. ca sunt multi si mult mai draguti!

16 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Daca ai timp pentru el, si spatiu, atunci ia-ti un caine. Sunt cei mai draguti si inteligenti si jucausi. Mie imi plac cei de talie micahappy

| CM7YRE a răspuns:

Un caine

| blue97 a răspuns:

Pisica:http://www.animalutul.ro/pisica/ingrijire/pisica-de-casa/416/ acest sait te va ajuta ca sa vezi cum se comporta o pisica defecte si calitati in locuita ta.

2 Cainele:http://ropets.com/cum-sa-ingrijesti-un-catel/
aici primesti sfaturi despre cum se ingrijeste si se hraneste cainele

3.Perus:http://www.eva.ro/......-7248.html

4.Peste:http://www.zoopedia.ro/......e-401.html

astea-s tote animalele de mai sus si sa stii ca eu sunt innebunita dupa pisici pentru ca sunt dragalase daca vrei un prieten loial ia-ti caine
daca nu vrei mult de munca ia-ti peste
daca iti place sa vezi o pasare zburnd prin casa si iti place galagia ia-ti papagal sau perus

funfita...plz?

| Kittynika a răspuns:

Cainii si pisicile aduna purici...asa o sa ai foarte multe animalutzelaughing), mai ales pe tine, nu ai cum sa eviti asta cainii si pisicile tot aduna de pe undeva purici, afara, alte animale etc.Eu am un papagal. Ii mai usor de intretinut, poti sa il imblanzesti si sa te joci cu el.:X:X:X

| Kittynika a răspuns:

A da...si un hamster ii foarte dragut.

| Tiffany89 a răspuns:

Pai daca vrei sa il tii in casa iti propun sa iti iei un caine. Un bichon.

| Adelinesmile a răspuns:

Un caine. poti sa-l plimbi, sa te joci cu el. orice! Mie imi plac cainii; x

| LifeIsNotPerfect explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si inca mai astept si altele

| danutza45 a răspuns:

Caine:X pentru ca am. si el e mereu langa tine cand te simti singur si iti aduce zambetul pe buze jucandu-se cu tine

Parerea mea

:*

| emm a răspuns:

Mie una imi plac mai mult cainii pentru ca pot sa ma joc cu eilove struck
dar m'ar tenta si un papagal, da' d'ala care sa invete sa vorbeasca, altfel nuwinking

| DrummerDreams a răspuns:

Eu as prefera un caine:Xe dulce si micut big grin trebuie sa-l duci la plimbare...cand te plictisesti stai si te joci cu el thinking in schimb un papagal ii plictisitor ca nu ai ce face cu el. pisica zgarie mobila...

| ♥ ღSellena♥ ღ a răspuns:

O katselusa as prefera:*adica poti so plimbi peste tot dar cu pisica n prea ai sansewinkingdin experientsa meah:*pup

| Alex_8736 a răspuns:

Eu as prefera inca un catel... app eu am 4 catei 2 pisici si 2 papagalidon't tell anyonelaughing iubesc ff mult animalele:X:X.

| guardian_angel:X:X a răspuns:

Pai eu am 2 papagali si 1 iepuras dar i-as da pentru un catelus in ador dar nu am unde sa-l tin la bloc crying

| Sakura_7901 a răspuns:

Eu am papagal. dar as vrea o pisicuta sau un catelushappyhappybig grin

| RoBmAn a răspuns:

Personal as alege u8n caine pentru ca iubesc sincer