| Minca_Raluca_1994 a întrebat:

Buna am si eu un hamster pitic " yoggy" si vreau sa il dresez mai bine, nu m-a muscat niciodata dar vreau sa il invat niste trucuri, imi dati si mie niste idei va rog?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Nu am avut hamsteri, deci nu-ti pot spune nimic din propria experienta. Insa uite aici: http://www.itips.ro/......-v778.html

4 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

Invata-l sa socoteasca.

| Cherilyn a răspuns:

Stiu ca nu o sa sune prea bine, dar cele mai bune rezultate se obtin atunci cand este infometat.
Trebuie sa-l lasi fara mancare o vreme si cand vezi ca i se face foame, ia cate o bucatica din mancarea lui preferata si dui-o la nas.
Astfel, il poti invata sa stea in 2 labe, sa se invarta in cerc, sa sara printr-un cerc, etc. happy
Daca ii oferi cate o recompensa dupa terminarea fiecarui truc isi va da seama ca pentru a primi mancare trebuie sa coopereze.
Succes! happy

| FlowerRoseRose a răspuns:

Si eu am avut si inca am hamsteri pitici. Din pacate hamsterii nu invata trucuri dar eu reusesc sa fac mici trucuri cu el:
1)poti tine in 2 degete o seminta de floarea soarelui(decojita) deasupra hamsterului. El o sa vrea sa o ia si asa I'll vei plimba in labele din spate:-)
2) ai putea sa il pui pe o motocicleta de jucarie ( sa nu cada ) si sa il plimbi ( sau ii dai drumul de pe o rampa mica )

| emmalove a răspuns:

Hey, si eu am 2 hamsteri pitici, ( baiat si fata) nu prea stiu multe sa ii dresez dar au invatat sa stea in 2 labute ( pe cele din spate). te pup.