| Mariaaaaaaa07 a întrebat:

Am un cățel si de cateva zile nu mai mănâncă, nu se mai ridica de jos... Am chemat veterinarul, i-a făcut injecții, vitamine si tot nu isi revine... Ce sa ii mai fac? Ce medicamente să ii mai iau?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Antiinflamatoare, dar, poate fi ceva neurogic. Dar, dacă nu sunteți mulțumită de primul medic, căutați un alt medic veterinar. Poate, ar fi bine o radiografie la coloană, o tomografie.
Dacă, a fost un cățel normal, iar brusc starea i s-a agravat, e posibil să fi suferit o traumă.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ar trebui dus la o clinica veterinara pentru niste analize ca sa identificati problema. Nu ii da medicamente pentru ca nu stii ce afectiune are.
Du-l cat mai curand ca daca nu papa mai nimic de cateva zile nu e bine deloc pentru viata lui, il poti pierde.

| Andreeush a răspuns:

Du-l la un cabinet veterinar să îl examineze mai bine.