| LucaDan a întrebat:

Am un caine iar de cateva zile tot ce mananca sau ce bea vomita imediat. A slabit mult nu mai are nici-o vlaga, am fost la veterinar i-a dat ceva injectii dar nu isi revine. Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai mergi o dată la veterinar!
Pa, pa.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Ai incercat sa ii faci niste vitamine? poate a fost otravit..sau incearca sa ii dai alt tip de mancare.

| Betyskumpik a răspuns:

Ai incercat sa ii dai mai multe tipuri de boabe si le vomita pe toate?

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Încearcă să-i pui nişte vitamine în apă sau mâncare,şi dacă refuză să le mănânce încearcă să i le dai tu,forţat. dacă le vomită şi pe acelea,poţi schima mâncarea. într-un final ceva îi va ajunge în stomac,cu siguranţă. fă-i un culcuş moale în care să doarmă,şi mai mângâie-l,aşa îl ajuţi puţin să treacă peste perioada asta. puţin, dar tot îl ajută. continuă să-i dai vitamine, şi dacă starea lui se înrăutăţeşte, du-l la alt veterinar, mai specializat.
Succes!