| LucaLazar a întrebat:

Am un hamster care are un fel de tumoare acolo la acea zona cu glanda parca asa se numea(undeva mai sus de anus) si aceasta umflatura miroase urat si are ceva alb in ea.Eu tot incerc sa l tratez scotand de acolo chestia aia alba dar nu se dezumfla.PS:Veterinarul mi-a dat unguent ihtiolat cu care ung acolo dupa ce scot. Ajutor va rog

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Cel mai probabil are un abces. Mergi cu el la un veterinar specializat in animale mici, este f greu sa il faci sa mai traiasca pentru ca in general nu prea exista tratamente la veterinat decat pentru catei si pisici.