| JammyBrooks a întrebat:

Buna!
Am un LG kp502 si nu ma pot conecta la internet mereu imi da Conectarea a esuat.Ce sa fac? cum sa ma conectez?
Dau funda si vot!

4 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Eu am LG KP 501.
Uneori si mie imi facea asta.Ori asteptam cam 5 minute sa se conecteze ori nu se conecta deloc.Insa era din cauza ca nu aveam semnal. Poate si din cauza site-ului pe care vrei sa intri. Inchide telefonul si deschide-l inapoi. Poate o sa meraga.

| h5 a răspuns:

Trebuie sa ai setarile de internet de la operatorul de telefonie mobila.
In caz ca ai setarile fa o resoftare a telefonului

| jhonyx85 a răspuns:

Trebuie sa iti iei alt telefon.
Si eu am avut telefon la fel si nu imi mergea netul.

| Sasha2809 a răspuns:

Bunăă! happy
Păi am și eu tot LG KP502 și la fel îmi face și mie. rolling eyes. Prin 2010 am avut o cartelă de ORANGE și aveam MB pe ea și mergea să ma conectez la internet. Du-te și tu la Cosmote/Vodafone/Orange ( depinde pe ce rețea ești ) și întreabă-i p-ăia de ce nu merge internetul. thinking
Sau mai bine îți iei un telefon nou, că oricum baterie ține destul de puțin la Lg. oh go on.
Sper că te-am ajutat. happy
* Baftă.