| biaadmt a întrebat:

Am un puișor british shorthair de pe 23 dec. El are cred ca vreo 4 săptămâni, nu ma astept la prea multă asctivitate din partea lui, adică se joaca, mănâncă, doarme mult. Cred ca e ok. Însă ii curg ochișorii aproape non stop (nu ma pricep și nu știu dacă e normal sau nu), astăzi a strănutat de câteva ori și de când l-am adus acasă, uneori, deschide gura fără sa miaune (o tine deschisă puțin, cam cât ar mieuna o data)...Am căutat pe google și mi-au apărut tot felul de boli și chestii. Mi-e super frica! laughing Cine se pricepe/a mai patit sa ma liniștească sau sa îmi recomande sa fac ceva! Ar trebui sa ma duc la vet? Don’t judge, n-am mai avut animăluțe așa mici și firave(cel puțin pisici).

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este racit daca i curg ochisorii, dul la veterinar sa l consulte, verifica i nasul daca este fierbinte are febră, eu zic sa l duci azi la veterinar ca daca mai stai asa se agraveaza boala.

| DonEduardo a răspuns:

Daca ti-e super frica, de ce ai pus atunci un emoji care rade?