| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare pentru toti cei care iubesc cateii. Stie cineva care e cel mai bun deparazitant pentru catei si daca se gaseste in farmaciile veterinare, sau trebuie sa te duci doar la medicul veterinar? Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Gasesti la farmaciile veterinare si solutie si praf. Cel mai bine este sa intrebi care se potriveste rasei tale de caine si greutatii corporale. Este bine sa faci ambele deparazitari, si sa le repeti la intervalele recomandate! Exista caini care fac alergii la paraziti(fie externi, fie interni) si e greu sa-ti dai seama ca de la ei a facut alergia. (catelusa noastra face la purici si abia dupa vreo 2 ani ne-am dat seama! Era de ajuns sa ia un purice de undeva si deja se umplea de bube!)

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai specificat daca vrei deparazitare interna sau externa! Pentru externa, cel mai eficient este "Frontline Combo", o fiola cu picaturi care se pun dupa ceafa cainelui. Pretul este in jur de 50 de lei, in functie de greutatea cainelui.Parte proasta este ca efectul este garantat doar 2 luni! De fapt nu am gasit deparazitant extern care sa garanteze mai mult de atat!

| DenisaAbdn a răspuns:

Buna! Cel mai bun deparazitant extern pentru caini este Frontline, pipete care contin doza necesara in functie de talia si greutatea catelului tau, se aplica foarte usor si sunt foarte eficiente. Iar cel mai bun deparazitant intern ( pentru ca trebuie neaparat si asta ) este Cestal plus, comprimate care se dau la fel de usor si care sunt eficiente pentru cel putin 3 luni.
Asta folosesc pentru cainele meu, nu numai pentru ca mi-au fost recomandate de veterinar, dar m-am convins singura de rezultat. Daca le administrezi regulat, o sa ai un catelus sanatos si fericit. Nu uita nici de vaccin.

| florineu a răspuns:

Salut frontline combo este forte bun dar e o doza foarte mica costa ca 19 lei (190. 000) ap este pentru orice animal de casa si se pune o picatura mica pe ceafa nimalului pentru ca e toxicaapp sa te speli pe maini dupa utilizare