| Pufuleatza001 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un Bishon Maltez sau un Bishon Bolognese, care ese m-ai potrivit pentru apartament ( bloc), care nu creste foarte mare si nu lasa foarte mult par?

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Maltez-ul este cel mai mic dintre bichoni. Ai grija de unde cumperi, daca vrei un metis si bolnav iti sugerez cainii fara pedigree de pe mercador, petshop-uri, site-uri gen caini-de-vanzare.ro,"canise" precum premium sau kris. Daca vrei ceva de calitate opteaza pentru unul dintr-o canisa ce nu creste mai mult de 2-3 rase.

2 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Cred ca maltez e cel mai potrivit. Majoritatea cunostintelor care au caini au maltezi. Nu se plang de par si nici nu cresc mari, cam 30 cm.

| titizoorr a răspuns:

Eu zic sati cumper un Bishon Maltez talie mica. E foarte cuminte nu latra noapte si se dreseaja foarte usor poti sal drezezi singua si e foarte dreaglass

FUNDA?