| 1ANISSIA910 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un catel si nu stiu ce sa aleg:pe chinez sau bishon maltez.

3 răspunsuri:
| EkToR a răspuns:

Sfatul meu Maltez dar ai grija la alimentatie si ingrijirea parului in rest e ok dar poti sa te duci si spre alte rase de caini..vad ca iti plac caini de talie mica gandeste-te si la un pug sau bulldog englez sfatul meu, Detin 3 caini si stiu cum e happy un maltez e un caine dragut si foarte frumos dar eu merg pe partea parului scurt happy

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Bison maltez. Chiar daca "cica" se imbolnavesc repede, daca ai mare grija de ei nu o sa se imbolnaveasca.

| Alinuca776 a răspuns:

Bishon Malteze. Am de 4 ani si il iubesc foarte tare. m avut si pechinez însă sunt mai agitați majoritatea. Bishonii nu se îmbolnăvesc deloc repede, deci Bafta!