| SemyJojo12 a întrebat:

As vrea sa va intreb : cand pot atinge puii de hamster? Ce sa va zic : au 11 zile, au deschis ochii, mananca alimente solide, cu mama puiilor sa zicem ca ma inteleg, au blanita de jumatate de centimetru si nu stiu cand ii pot atinge, nu suport tentatiei si vrea sa-i ating.

Răspuns Câştigător
| HinataYuno a răspuns:

Hei! Daca inca sug, e bine sa-i lasi in pace, ii poti atinge, dar nu prea mult, daca vezi ca nu le comvine sau mamei lor nu... mai asteapta si cum spune si proverbul ''Graba strica treaba''.

2 răspunsuri:
| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Din cate stiu nu e bine sa atingi puii in general inainte sa le dea ochii fiindca mama nu ii va mai primii. Din moment ce le-au dat ochii nu cred ca e vreo problema. Dar nu stiu sigur asa ca nu te baza numai pe sfatul meu! Bafta!

| Siscanu12 a răspuns:

Salut! poti sa te joci cu ei fiindca nu mai sunt depedenti de laptele matern si deja poti sai separi :-) funda