| Laurentiu_2569 a întrebat:

carasii mei de acvariu au depus icre iar acum nu stiu ce sa fac.ma ajuta cineva? FUNDA!\
PS:oare trebuie sa despart icrele de pesti?

4 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Cum adica nu stii ce sa faci? Simplu, nu incerca sa umblii la icre sau sa deranjezi pestii! Lasa asa cum este, ca peste catva timp vei avea mai multi pesti! Sau tu nu vrei sa ai pesti mai multi? Fa cum ti-am zis eu, dar poti sa-i si vinzi cand cresc putin mai mari, sau sa le dai unui prieten care are si el acvariu!

| iulia7621 a răspuns:

Buna,si eu am pesti dar nu au depus icre. sora mea le-a pus in altceva pentru ca le manance ceilalti pesti si i-a tinut pana cand se facusera ca niste firisoare de ata dar dupa eu murit

| AlexSM86 a răspuns:

Ulei, mixer, suc de lamaie si putina sare si le-ai rezolvat tongue

| AndY_8355 a răspuns:

Salut da va trebui sa-i desparti deoarece pestoaica va manca mormolocii cand vor iesii din icre bft