| Antonia27 a întrebat:

Ce mancare trebuie sa ii dau la o corcitura de Rottweiler cu lup?

5 răspunsuri:
| Dayuuum a răspuns:

Nu prea are importanta rasa. Ii poti da bobite (hrana pentru catei) pentru adulti. Sunt sanatoase si recomandate. Foarte foarte bune sunt si conservele cu carne pentru catei. Ii poti da si oase, dar nu de peste. Ii mai poti da si biscuiti sau fructe, legume, ce vrei tu. Atata timp cat nu sunt foarte dulci sau stricate.

| deniidenisa156 a răspuns:

Orice mancare, nu conteaza rasa, conteaza doar sa fie buna mancarea.

| Everlasting a răspuns:

Eu am un ciobanesc german, din cate știu el provine de la lup. Il hrănesc cu terci din ovaz cu carne si Dog Chow(granule)

| Gabitzza_Gabitzza_1992 a răspuns:

Pai ii poti da orice bobite sau ii poti cumpara niste carne de la magazin si i-o fierbi cu orez de obicei asta mananca cateii de talie mare crede-ma am un ciobanesc

| AlinAdrian1992 a răspuns:

Poti sa ii dai orice i-ai da si altui caine. Totusi e bine sa eviti sa ii dai oase de pui si legume care fermenteaza, de exemplu varza. Sper ca ti-am fost de folos.