| anne0006 a întrebat:

Buna,cine are un hamster, as vrea sa aflu parerea sa despre acestia.Si cum te joci cu ei? as vrea si eu unul,dar nu sunt sigura, voi ce spuneti? e o idee buna?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca crezi ca-ti plac, actioneaza.

| SimionAlexandru a răspuns:

Am avut acum cativa ani, hamsteri. Sunt simpatici si foarte interesanti

| JASMYNA88 a răspuns:

Pacat ca mor dupa max 2 anisad sunt dragalasi. acum depinde cum ii obisnuiesti. si igiena, ca la orice rozatoare trebuie sa fie foarte stricta ca altfel put de iti vine sa mori! eu tot pentru un caine as optahappy

| ShakyBettySweet a răspuns:

Dacă ştii că ai timp să'l îngrijeşti, să te ocupi bine de el, îţi poţi lua unul.Totuşi,porcuşorul de guineea este mult mai interesant şi nu e atât de mare, diferă de la o specie la alta. Dacă vrei să'ţi iei unul, ar fi preferabil să'l iei şi pe al 2'lea fiindcă e mult mai bine pentru ei.Şi cu hamsterii şi cu porcii de guineea te poţi amuza.Un porcuşor de guineea este mai usor de dresat,de exemplu: Să se rotească,Să se ridice şi multe alte invenţii ale stăpânului happy. Sunt amuzanţi mai ales când ai două exmplare. Dacă cumperi unul singur, se va plictisi când stă singur în cuşcă iar când se îmbolnăveşte ar avea nevoie de excrementele celuilalt(Asta e în cazul Porcilor de guineea, poate şi la hamsteri). Trebuie să mai ştii să încă de când sunt micuţi, au nevoie de atenţia ta, dar ai grijă să fii foarte blânda cu ei, să nu ii sperii şi astfel veţi deveni foarte buni prieteni.happyMă bucur că te'am putut ajuta şi m'aş nbucura foarte tare dacă aş merita fundă big grinwinking

| Dicksy a răspuns:

Parerea mea e ca, da la inceput sunt draguti, e distractiv sa te joci cu ei si daca ai minim doi o sa te razi de ei la cate prostii faclaughing Dar dupa vreo luna te urasti de ei incep sa miroase dar nu e o problema ar trebui schimbat rumegusul de 2 ori pe saptamana o sa creasca si o sa-ti iasa din acvariu sau in ce ii vei pune, o sa ai de cautat dupa pat si mobilalaughing merita sa-ti iei dar te vei ura de ei, crede-me am patit si eulaughing