| Vikaa a întrebat:

Buna, deci am un motan care pleca cate 2 sapt, dar de data asta a trecut 1 luna si nu s-a mai intors, care credeti ca is sansele sa se mai intoarca acasa? E de negasit efectiv.

20 răspunsuri:
| Gamergusti a răspuns:

Sincer cred că nu îl vei mai găsi, daca nu după o lună nu a venit nu cred că mai vine(un răspuns destul de negativ)

| mgtow a răspuns:

Nu revine dupa o perioada asa lunga

| Bariel a răspuns:

Am si eu unul care a plecat jumatate de an si apoi s-a intors.Eu nu stiu cum a supravietuit singur pe parcursul iernii in salbaticie, am fost surprins cand l-am vazut intr o dimineata la pragul usii.In prezent e acasa de 2 luni dar nu se prea intelege cu celalalt

| Fierăstrău_Georgică_1995 a răspuns:

Eu ma intreb ce naiba patesc. ca si mie mi-a disparut pisica cam de o luna si ceva

| Simpatic a răspuns (pentru Fierăstrău_Georgică_1995):

Probabil au ei o secta ceva a lor unde se intalnesc mai multe animalute, acolo se mai intampla si sacrificii de animale, adica ele intre ele, cand ii vine randul pisicii cutare este sacrificata ea, la toate le vine randul stai linistit, si astfel dispar pentru totdeauna laughing

| Vikaa explică (pentru mgtow):

Nu stiu ce sa zic, are 5 ani motanul, si timp de 5 ani tot asa a facut, de 1 luna nu a mai venit.

| Yurisa a răspuns:

Si mie mi-a plecat motanul in ianuarie si de atunci nimic.
Speranta moare ultima dar totusi...

| Mosotti a răspuns:

Daca nu s-a mai intors, a considerat ca ii e mai bine asa, nu se stie ce sanse sunt, depinde de el unde ii e mai bine, daca la tine sau unde s-a dus! De aia nu mi-au placut niciodata pisicile, te tradeaza la orice ocazie la o adica, nu e ca un caine, care ala se intorceai 101 %.

| Vikaa explică (pentru Mosotti):

Am avut in urma cu 5 ani o catea, intrase in calduri iar tata ii deschisese poarta, si de atunci nimeni n-a mai vazut-o, chiar de era intretinuta si era bine mancata, s-a dus cat a vazut cu ochii.Asa ca nici cainii nu is departe de ele, numa ca pisicile sunt semi-domestice, celelalte ale mele chiar daca pleaca, dupa max 1 zi se intorc, sau chiar pleaca dimineata si vin seara...dar el era mult mai golan ca restul.

| Vikaa explică (pentru Yurisa):

Eu sper sa se intoarca, desi sunt puse afise nimeni nu m-a anuntat de el, sufar mult dupa el, l-am crescut de cand inca era cat palma, nici ochi n-avea.

| Yurisa a răspuns (pentru Vikaa):

Inteleg perfect sad

| Alexuţ02 a răspuns:

Am patit maxim sa lipseasca 4 zile, dupa asta i-am pus " sechestru " pe treaba cu plecatul, m-am asigurat ca nu mai paraseste zona si vad ca e cuminte de cateva zile sta in cutiuta lui, am 2, amandoi fiind cam acelasi gen, lipsind si zile.

Unde anume stai? La bloc sau la casa?

| Vikaa explică (pentru Alexuţ02):

La casa stau, mai am si alti pisoi pe langa el, sper sa se intoarca.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Vikaa):

Așa sper și eu, sincer dacă venea la 2 săptămâni, poate și-a prelungit excursia... Cine știe, mie un amic mi-a spus că al lui vine la o lună, două luni acasă, tot la casă stau și eu, respectiv el

| Dragosdoar a răspuns (pentru Fierăstrău_Georgică_1995):

Au si ele o ambulanta neagra, sunt traficanti de feline. Le duc in tarile unde se consuma carne de pisica laughing

| Vikaa explică (pentru Alexuţ02):

Sper sa se intoarca curand, il am de cand era cat palma, nici ochii nu ii avea deschisi..imi pare super rau dupa el, cand aud alte pisici de pe ulita ma tot uit sa vad daca e el, dar is altele.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Vikaa):

Speram tot ce este mai bine!

| Vikaa explică (pentru Alexuţ02):

Oricum el era un motan super lipicios, toata lumea punea mana pe el..probabil l-a luat careva si nu ii mai da drumul.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Vikaa):

Hm, sa stii ca e o posiblitate, parintii nestiind ce a luat copilul acasa de exemplu sau al cui este motanul, i-au permis sa-l pastreze. nu te stii cu persoanele din zona de acolo? poate ar fi o solutie sa-i intrebi