| piticoata a întrebat:

din nou. Ieri am gasit un pisoi pe drum. Era al unor oameni care, dupa multe insistente, mi l-au dat mie. Mananca destul de putin si a dormit o gramada. Cred ca are doar cateva luni. Imi puteti da cateva sfaturi? Este primul meu pisoi.
Multimesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
In primul rand trebuie sa il duci la veterinar pentru consultatie si bine inteles vaccinurile care trebuiesc facute si deparazitarea!
Va trebui sa-i cumperi litiera pentru pisici care este intre 10-12 lei si nisip (cu miros de levantica preferabil).
5kg este intre 5-8. 5 lei etc
Mancare iti sugerez sa-i dai Whiskas (nu hrana uscata, pana mai creste)
Iti recomand sa-i cumperi:

- Whiskas Junior la Conserva de Pui.

- Sau pliculet Whiskas de pasare, iepure, miel sau rata.

Sau Friskies junior la plic.

Este foarte important sa ii cumperi litiera, nisip si daca nu ai o lopatita.Acum cat e mica nisipul din litiera il schimbi odata la 7-10 zile, cand mai creste la 5-7 zile.
Cacatelul il iei dupa ce e uscat cu lopatica, il bagi intr-un saculet sau o punguta si il arunci la gunoi.

Mult Succes! happy

1 răspuns:
| ir3al a răspuns:

Ce dragut, ai mare grija de el si joaca-te, cu alte cuvinte tine-l mereu ocupat...asigura-te ca nu ii este foamne sau sete, magaie-l usor sub botik... pisicile adora asta, si ii poti face jucari sau cumpara-i un ghem sa se joace. iar daca vrei un nume interesant pentru el incearca,, Nazdravanel''laughinglaughinglaughing)bafta