| SMA a întrebat:

E normal ca porcusorul meu de guineea sa isi schimbe blana din alb in gri? Se tot schimba de 2 saptamani, porcusorul e in crestere, are aproximativ 1 an. E in regula sau se intampla ceva cu el? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fluffy_3776 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut un porcusor de Guineea care din pacate mi-a murit. Si eu m-am speriat cand am observat ca din alb, blana ei a devenit maro. Am fost la veterinar cu ea si mi-a zis ca este normal. A mea avea prca in jur de 10 luni.

2 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Pai du l la veterinar, eu am unul de 2 luni si nu am probleme ca elbig grin daca vrei unul bun intra pe gemon.ro o sa gasesti acolo o lista cu veterinari...

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Este normal.Si eu am un hamster si s-a intamplet fix la fel.Nu se intampla nimic rau.Doar imbatraneste.Hamsterulmeu acum are blanita din neagra alba si totusi are3 anisori.