| Serbandia a întrebat:

m-ar interesa un pui de ciobanesc german, stiti vreo canisa din bacau serioasa?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca nu vrei neaparat catel cu pedigree pentru concursuri du-te la un adapost de animale, il iei gratis si faci si o fapta buna, salvezi un catel, gasesti si acolo catei de rasa.

| RedNose a răspuns (pentru BiuL):

Daca iti iei un caine cu pedigree nu inseamna ca mergi cu el la expozitii,doar pedigree-ul dovedeste ca ai un caine de rasa. parintii puiului pot arata a rasa respectiva,dar ce are in spate nu se stie,poate unul din bunicii puiului sa fie maidanez, doar ca parintele a avut noroc sa arate ca un caine de rasa, iar mai tarziu puiul sa-l mosteneasca pe bunic, pe maidanez adica si in loc cainele sa fie de talie mare sa fie de talie medie, ca a luat din trasaturile stramosilor.

| RedNose a răspuns:

Canisa De Emionyx:
Rase crescute: Ciobanesc German, Ciobanesc Mioritic
Adresa: Str. Bucegi Nr. 140a sc. B ap. 21, Bacau (Bacau)
Telefon: 0743893183
Adresa site: emionyx.sunphoto.ro

| RedNose a răspuns (pentru RedNose):

Canisa din constanta: http://www.cando-rosch.com/

Razvanis - Canis:
Canisa ciobanesc german.
Informatii:
Razvan SIRBU
605200 Comanesti - Bacau
Tel: 0722-71.77.80
E-mail: razvaniscanis@gmail.com

Canisa "De Zimbris"
Locatia: Constanta & Bacau
tel:0721206979; 0745437707

p.s. daca iti doresti mult te poti deplasa, eu din Bucuresti am fost pana la sibiu dupa un pui de amstaff de la o canisa:)

| Serbandia explică:

Dau funda