| lizy12iul a întrebat:

mi-am cumparat masina de cusut sew whiz de la tv,si am ceva dificultati,nu pot foarte bine sa pun ata de jos iar dupa ce o pun, cand coase, se incurca ata de jos cu cea de sus sau mi-o scote pe cea de sus din ac...nu stiu daca e din cauza masinii sau poate nu am pus eu bine ata...va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca sa cumperi ata de cusut romaneasca, de la mercerie.Reincarca suveica cu ea, la fel si mosorul de sus.Verifica arcul care tine ata intinsa, eventual trage putin de el, astfel incat sa tina ata mai tensionata. Sper sa se rezolve.Numai bine.happy

| viotedy a răspuns:

Nu e tensionata bine ata.strange putin surubul de la suveica. oricum sunt proaste masinile alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este dereglata. Ar fi bine sa o vada un mecanic.