| Adrian_Cristian_1980 a întrebat:

Am o masina de cusut sew whiz am cusut cu ea o perioada dar acum nu mai prinde ata de sus cu cea de jos stiu ca acul trage pe cea de jos in timpul coaserii ceeea ce nu se intampla care poate fii cauza imi poate spune cineva? multumesc.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Verifica tensiunea bobinei (ata de jos). Este posibil sa se fi intepenit. Sau este posibil sa ai o problema cu acul, pune un alt ac.

Nu am lucrat niciodata cu masini mici de cusut, dar am lucrat cativa ani cu masini industriale de brodat.

| viotedy a răspuns:

Poate e prea strans surubul de la suveica si e cam greu de reglat.incearca cu alta suveica.