| Yvonnnee a întrebat:

Perusul meu doarme cu capul in jos. Se agata de partea de sus a coliviei si sta ca un liliac. L-am observat dupa miezul noptii cand am ajuns in camera respectiva unde era el.

Răspuns Câştigător
| A1l3e0x7i9a a răspuns:

Nu te teme, am mai auzit de cel puțin două cazuri, aparent nu le face rău e doar puțin...ciudat. E posibil totuși sa fi fost speriat în acel moment? Dacă dormea dus și nu era agitat eu zic că nu are nimic, îngerași ăștia înaripați fac numai prostioare să ne sperie pe noi :"). Dacă era totuși speriat și agitat încearcă sa determini cauza și să o înlături. Nu uita, perușilor le mai e frică și de întuneric. Eu una nu cred totuși că are ceva.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

E totul în regulă, am avut și eu peruși, iar uneori stăteau cu capul in jos, iar despre dormit chiar nu știu cum dormea, ideea e că nu trebuie sa stai cu ochii pe el toată ziua, lasa-l în voia lui ca nu își face rău dacă doarme așa, știe el ce știehee hee