| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna seara, TPU!
Toata chestia e ca doresc sa ajung politist am 17 ani impliniti.,.. 10 clase, eu si mama ne-am mutat.. Nu pot continua studiile din pacate... Dorinta mea era sa ajung cineva....
Ma-m gandit sa ma ocum cu tot felul de prostii, dar nu merita sa-mi risc libert... Ma-s duce in armata dar nush daca ma ea cu 10 clase la 18, si din armata sa intru mai usor la jandarmi, dar nu cred ca se poate sad
Atunci ultima solutie e sa plec in legiunea straina, pareri,... Care ati fost in legiune sa-mi zice-ti. Funda! Fara glume.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara scoala nici acolo nu te primeste.

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

In politie nu poti intra deoarece iti trebuie 12 clase si trebuie sa faci scoala de politie. Si bacul cred cati trebuie dar nu-s sigur. Cu 10 clase nu te ia nici daca ai fi fiul comandantului politiei pentru ca iti da examene pshihologice nu iti da nimrni pistol asa usor. Daca ai 10 clase terminate poti sa-ti iei permisul si te faci sofer sau ospatar in strainatate primesti bani frumusei.