| florentina25 a întrebat:

stie cineva un site de tabulaturi in afar de tabulatur.ro ca ala are numai melodi de cantareti romani, vreau sa invat cateva cantece si nu stiu unde sa mai caut, iar youtube nu prea imi dau sema acordurile.Lasa-ti link daca stiti.

Răspuns Câştigător
| Didoo a răspuns:

Nu mai exista nici un site la fel de bun ca tabulaturi.ro pentru melodii romanesti. daca vorbesti de melodii straine aici gaseti foarte multe melodii straine : http://www.ultimate-guitar.com/ si sunt corecte. Eu invat de 2 ani de pe internet chitara, iar la momentul actual mi se pare ca ma pricep, si tot ce-am invatat a fost de la prieteni si de la site-uri + tutoriale. Daca stii engleza, iar melodia este straina scrie la cautare pe youtube : 'Numele melodiei ' guitar tutorial, iar in tutoriale iti arata si corzile si uneori si bataia. Sper ca raspunsul meu te ajuta.