| Serendipity17 a întrebat:

Stiti vreo melodie usoara de cantat la chitara?

Mentionez ca vreau video happy

Fundaa

Răspuns Câştigător
| cata416 a răspuns:

O melodie foarte usoara de cantat la chitara este andrii popa deoarece are doar 3 acorduri simple ( D, G, A ) pentru a vedea acordurile intra pe siteul : www.tabulaturi.ro (poti cauta mai multe cantece si sa vezi ce acorduri au ) iar pentru andrii popa aici poti vedea video : http://www.youtube.com/watch?v=3b-u7dD8sN4 si mult succes sper sa-ti fie de folos

1 răspuns:
| ioana100 a răspuns:

Incearca oda bucuriei este prima mea melodie care am cantat-o la chitara, am gasit acest video pe youtube, o sa-ti fie de folos pentru ca si el canta foarte incet :) http://www.youtube.com/watch?v=nBhjLM-_IjA si aceasta,este melodia mea preferata,o cont mereu dar cel din video o canta prea repede,nu tine valorile notelor :(mult succes! mai bine te-ai duce la un curs de chitara la o scoala de arte, nu este deloc scump iar acolo va fi un profesor adevarat cu o experienta foarte vasta, mult succes!