| Ianis232 a întrebat:

Buna, TPU! Am 2 pisici, amandoua au fatat in aceeasi zi. In total au adus pe lume 7 pisicuti. Insa, din pacate, una dintre ele a disparut si nu prea cred ca se intoarce pentru ca e plecata deja de o saptamana. Acum pisicii ei au fost " adoptati " de cealalta pisica a mea care e evident suprasolicitata. Imi e frica ca unii pui pot muri de foame pentru ca sunt 7 si ea e doar una, nu ii poate hrani pe toti. Ce as putea sa fac ca sa fie bine si sa traiasca pisicii?

3 răspunsuri:
| ella63 a răspuns:

Daca nu poți merge la farmacie și să cumperi biberon special pentru cei mici, ia o seringa obișnuită umple o cu lapte călduț și da le să mănânce. Nu uita sa îi ștergi la zona anală și genitala cu o bucata de vata muiata în apă caldă până își fac nevoile. Și pisa mea pleca de acasă după ce fata( nu am înțeles de ce) și mă lasa pe cap cu pisoii. Se întorcea cam după 3 sau 4 zile

| GeorgicaGaming69 a răspuns:

Incearca sa cumperi un biberon sa le dai lapte din cand in cand

| Andreeush a răspuns:

La farmacie găsești biberoane mici pentru pisici și îi vei putea hrani chiar tu.
La fel am procedat și eu numai că eu aveam iepurași pe care mama lor nu mai vroia să se ocupe de ei.