| AGuyOnTheInternet a întrebat:

am nevoie de ajutor repede.cainele meu (akita inu japonez) a mancat niste cartofi cruzi iar acum este foarte anemic.stiu ca un caine nu are voie sa se atinga de multe fructe si legume.este posibil sa moara?
Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| TomyBrave2019 a răspuns:

Du-te cu el la veterinar. Nu mă pricep așa mult dar sigur acesta o să știe ce să facă.
Nu cred că poate muri dar anemia nu e plăcută.
Oricum nu știu mare lucru dar du-te la veterinar și de acum ai grijă ce îi dai să mănânce.

| Preajmk a răspuns:

Caută pe cel mai apropiat veterinar și du-te acolo cu câinele tău.

| Vikaa a răspuns:

De murit nu moare, doamne.Dar probabil ca a mancat prea mult, probabil e satul si sta jos, da-i niste carne sa vezi daca devine activ.