| spyke321 a întrebat:

Buna tuturor.
Hey care este diferenta dintre un caine Akita japonez si un Akita american in afara de faptul ca cel americam are ate culori?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Cel japonez e din Japonia si cel american din America. Ce intrebare...

Cel american se dezvolta mai mult (creste mai mare) spre deosebire de cel japonez care se poate observa si in poze ca este mai pitic si mai scurt. Blana celui japonez este mai deasa (nu cu mult) decat a celui american.

http://www.canise.ro/rase-de-caini/rasa-Akita/31/rasa-150

Multa bafta!

| MaimoSH a răspuns (pentru whatevernvm):

DOAMEEEEEEEEEEEEEEEElaughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Unde ai găsit astea? Akita japonez e mai mare, are picioarele mai lungi iar akita american are picioarele mai mici!

| spyke321 explică (pentru MaimoSH):

Si ce era asa de ras la intrebrea asta? Era doar o intrebare.

| MaimoSH a răspuns (pentru spyke321):

Nu râdeam de întrebarea ta, râdeam de primul răspuns care are fundă...

4 răspunsuri:
| Deny14 a răspuns:

Pai cainele american e de calitate pe cand cel chinezesc se strica mai repede.