| ancutaamaria1 a întrebat:

vreau sa cumpar un câine Akita inu japonez cu pedigree, şi pretul sa fie până la 12 milioane. În afara de site-ul OLX si publi24, ce site-uri cu caini akita japonez mai sunt de vânzare? dar nu din canise.
Multumeesc frumos!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce gluma buna. Un Akita rasa pura e de pe la 5-600 EUR in sus.

| Denisaaa20 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu mi-am cumparat un akita de 1 an, are pedigee şi l-am cumparat cu 14 milioane..si depinde de pretul pe care îl cere omul ala. poate lu asta nu ii trebuie care o participat la concurs canin, cu diplome ca ma gandesc numa aia is peste 20mil. tu de asta zici, asa-i?laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denisaaa20):

Depinde si cum a fost crescut. Nu zic sa fi participat la concursuri, cit sa stii ca nu iei vreunul rezultat dintr-o combinatie nefericita de gene si crescut aiurea care o sa iti moara subit sau o sa aiba o gramada de probleme de sanatate la un moment dat.

| tHEBeAr2017 a răspuns:

Hei,eu iti recomand sa iei dintr-o canisa, e mult mai bine vei fi linistit deoarece stii ca are deja vaccinurile facute, evita sa iei de la samsari il vei primii bolnav si cu alte defecte.