| millar a întrebat:

am o catea in varsta de un an si ceva si este in calduri, mai am un caine si luni a fost o posibila imperechere din ziua aceea l-a lasat, acum ii tin separati, zic posibila, iar astazi a vomitat, inseamna ca are pui?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns:

Nu neaparat. Iti doresti neaparat puiuti de la ea? O poti steriliza.

| millar explică (pentru alina2k18):

Nu imi doresc, a mai avut odata, si urmeaza sa o sterilizez dupa ce trece, de asta sper sa nu aiba. Este prea greu sa ma despart inca odata de pui.

| alina2k18 a răspuns (pentru millar):

Daca era in calduri si a avut mascul posibil sa fi avut contact si de aia au trecut si calduricile.
Du-o la un veterinar [daca iti permiti financiar acum ] si eventual programeaza o sterilizare, medicul decide dupa examinare daca e posibila acum.

| millar explică (pentru alina2k18):

Nu au trecut caldurile, inca este dornica si el si ea de imperechere.