| alexandra123334 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare este adevarat ca daca pui mana pe urechi la un ciobanesc german nu i se mai ridica? si cand i se ridica urechile?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Fiind pui, chiar daca este catel, nu are cum i se ridica inca de pe acum. In legatura cu urechile, intr-adevar circula acest zvon, si este bine sa-l respecti.

4 răspunsuri:
| Marin_Radu_1994 a răspuns:

Este adevarat

| Marin_Radu_1994 a răspuns:

Este adevarat.

| IzzyAssCiobanescGermanDoberman a răspuns:

Este doar un zvon. Urechile unui Ciobanesc German rasa pura se ridica la doua luni.Dar daca este un Ciobanesc German din line veche/Caine lup, urechile se vor ridica la la 6-8 luni.
Sper ca te-am ajutat.

| Balogh_Bianca_1970 a răspuns:

Cred ca este doar un zvon