| Grawp a întrebat:

Astazi cand am venit de la scoala am vazut un porumbel pe strada care nu putea sa zboare. M-am apropiat de el si a incaput sa fuga dar a cazut in cap.L-am luat si l-am pus intr-o cutie pe hol la mine acasa langa un calorifer.I-am pus un vas cu apa si niste firmituri de paine.Acuma doarme(cred ca a dat de caldura) dar nici nu misca doar cand ma apropiu de el. De mancare nu s-a atins. Ce as putea face? P.S:Nu am timp sa il duc la veterinar.tongue FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Paull18 a răspuns:

Salut. dai niste grauntze. controleazai aripile, trage de ele putin sa vezi poate are vreo aripa rupta. daca nu zboara in vreo 2 zile dul la veterinar cand ai timp.
ps: ma bucur ca mai exista si oameni ca tine.

1 răspuns:
| CannbalCorpse a răspuns:

Offf ..saracutu'.
Daca e puisor sa ii dai apa cu pipeta. Sunt bune si frimiturile de paine, dar daca ai putin grau sau ovaz prin casa(daca este mai mare adult) ii poti da. happy daca este puisor sa ii dai frimituri mici mici de paine. Si eu am avut grija de vreo 10 porumbei dar saracuti... saderau prea bolnavi aripi rupte.