| Alice1719 a întrebat:

Caut de mult timp un beagle...dar nu la pret rezonabil...adica era unul cu 1000 de lei si era si urat straight face

2 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Un exemplar fara pedigree este in jur de 100-150e,de preferabil ar fi sa alegi o persoana fizica,nu de la asa zisele "canise" care distribuie nenumarate rase caini tot timpul anului! se "aprovizioneaza" de la fermele de caini din Ungaria,Germania,Ucraina,depinde de cazuri, ti-am enumerat cele mai utilizate. Daca doresti un pui cu pedigree, pretul poate varia in functie de linia de sange, prestigiul canisei si de rezultatele parintilor, pretul unui exemplar incepe de la 300e si poate depasi 1000ehappy
Cel mai bine ar fi sa mai astepti sa apara cainele predestinat! sa nu cumperi un caine, inainte sa te documentezi despre carnetul de sanatate, parinti, si optional linile de sange.
Sper ca te-am ajutat!

| Alice1719 explică:

"Incercam sa spun ca nu am gasit la un pret bun, dar acum am vazut ce prostii am scris laughing"