| silivlad a întrebat:

Buna TPU daca puteti dati-mi niate informatii despre cum sa prind fluturi si sa i pun in insectar. O parte mam descurcat dar nu complet. Deci m-am dus si am prins cativa fluturi cu mana
(Pe uni n-am reusit sai prind) apoi i-am dus acasa unde i-am pus in congelator ca sa moara de frig. Apoi dupa ce au murit am incercat sa-i pun in insectar dar a fost greu pentru ca corpul nu le era de loc flexibil (m-am uitat pe net si scria pe engleza ca trebuie sa construiesc o camera de relaxare unde sa ii se faca corpul flexibil dar n-am prea inteles ca era pe engleza (daca stiti cum se face va rog spuneti-mi pe romana)). Acuma as vrea sa-mi spuneti pas cu pas ceam gresit sa-mi dati sfaturi etc.Eu as vrea in principal sa aflu cumsa fac camera de relaxare sau daca se poate sa rezolv problema fara camera de relaxare.Si daca stiti si ceva despre cum sa prind fluturi repede sau fum sa le fac capcane.Dau funda.

2 răspunsuri:
| GutuvanMorgan a răspuns:

Cauta margine de paduri, locuri cu flori, acolo se aduna fluturi > confectioneaza din sarma si plassa de tantari un cosulet de prins fluturi. CA sa traduci textele din engleza in romana foloseste GOOGLE translator, usor de folosit, dai copy-paste la texte, propozitii, fraze, unde nu intelegi, traduci cuvant cu cuvant. Bafta

| pisihabarnuare a răspuns:

Nu este indicat sa-i bagi in frigider. uite cum se procedeaza:prima oara ii prinzi intr-o plasa de fluturi, apoi il bagi intr-un borcan. il stropesticu eter ca sa moara si apoi il intepi cu bolduri in insectar. SIMPLU!