| Allexutza5 a întrebat:

Bună TPU!
Îmi puteți spune niște nume de cățeluș de talie mica femela (bichon)...:*:*

Răspuns Câştigător
| Varsson a răspuns:

Bella,ruth,sasha,blaf

9 răspunsuri:
| DianaDiii1761b a răspuns:

Pe a mea o cheama Lila. (poate iti place) sau Lilu, Emma, Tarra, Maya.

| TheSoldier a răspuns:

Emma. I love this name. big grin

| DianaDiaa a răspuns:

Mitchie, Alia, Acha, Kora, Petsi, Bambi, Sisha, Liria, Linda, iuri

| cdu92 a răspuns:

Sophie.

| AtomReed a răspuns:

Lily,Ada,Rita,Lola,Tara,Bijou,Anouk,Yuki,Sarah,Dolly,Missy,Alice

| yuuPPy a răspuns:

Lolita big grin

| valyvlad a răspuns:

Jojo,zara,tzutzi,lila

| stefanad a răspuns:

Http://www.e-pets.ro/nume-caini/pagina-1 - gasesti aici cate vrei :) Funda?

| Teotazy a răspuns:

Pai pune-i un nume care iti place tie, sau un nume care are legatura cu infatisarea lui. Ex: daca e negru(blacky), maro (bruno) etc...
Dar sa stii ca intr-un fel conteaza numele cainelui, intr-un fel nu. De ce nu. pentru ca daca tu il iubesti si esti totul pentru el, sa stii ca caninilor, stapanul le este tot si daca il iubesti si ai grija de el te va iubi mereu si iti va fi loial. Sunt unii oameni scuze animale ca altfel nu pot sa le spun care isi bat caini. Pentru nimic doar ca ei au chef si saracele fiinte ii iubesc in continuare. Si eu am un catel, e Yorkshire si il iubesc ca ochii din cap. Niciodata nu as putea sa il lovesc tare( doar cate o palmuta la fund, incet cand face prostii ex: face pipi pe covor). Deci iti dau un sfat prietenesc : iubeste-ti cainele orice ar fi, pentru ca el te iubeste pe tine mai mult de cat orice pe lume. Si e ciudat ca e mult mai bun decat un animal de om care il bate, pentru ca el iarta si tace si te iubeste in continuare. CE cruda e realitatea! si scuze ca am derivat de la subiect. a si inca ceva nu conteaza rasa, conteaza acel sufletel mic care te asteapta sa vi de la scoala sau de la servici. Sper ca ti-am fost de folos si nu uita : IUBESTE-TI CAINELE CA PE TINE INSUTI!