| AlexAL275 a întrebat:

Îmi puteți recomanda și mie o soluție bună împotriva căpușelor de la câini? Am înțeles că parakill ar fi bun, alții zic că da, unii zic că nu. Help!

2 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Parakill am dat si eu pe ai mei si au scapat, dar este cam scump dupa parerea mea si dupa o perioada de cateva luni trebuie reaplicat. Tin minte ca un catelus de vreo 7-10 kg avea pe o ureche vreo 10 capuse, nu mai zic de restul corpului, i-am dat cate picaturi trebuia pe kg/corp si a doua zi a scapat de ele. Il recomand.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Parakill e bun, folosesc pe pisici și câini de câțiva ani, n-am nicio treabă cu puricii, căpușele etc.
O picătură la ceafă in fiecare lună e suficient. Mie nu mi se pare scump, mă ține o sticluță din aia luni bune și am multe animale. Doar că miroase urât, înțepător și uneori e cam greu să convingi animalul sa stea cuminte că se sperie când îl simte laughing