| angeldevil_7103 a întrebat:

Buna TPU in aceasta dimineata am vazut ca mi-a evadat iepuroaica care are 10 iepurasi si am gasit-o la pranz mancata de caine nu stiu ce sa fac cu iepurasii au 11 zile deza toti au ochii deschisi dar problema e ca nu prea mananca.Le-am dat o felie de paine si au mancat-o,de curand le-am dat niste apa calduta amestecata cu legum,e pisate din pipeta ce le po oferi sa manance, iarba o mananca dar mai deloc ce e de facut.Cum sa ii hranesc?(o)

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

Ai putea sa le dai unpic de laptic cu grasimi reduse si morcovi rasi sau lucerna dar numai putina ai putea sa le dai bucatele de salata si mar ras dar de baza e laptele ca sunt prea mici sa manance doar mancare tare

1 răspuns:
| JammyBrooks a răspuns:

Pune aceasta intrebare pe iepuri.info fa-ti cont crede-ma o sa gasesti un raspuns bun!
Scuze, te-as ajuta cu mare placere dar nu stiu ce e de facut!